Δευτέρα 17 Ιουλίου 2017

«Χρυσός» ο Δημήτρης Αντωνιάδης, στο Βαλκανικό ορεινής ποδηλασίας, «Αργυρή» η Βαρβάρα Φασόη στους αγώνες που έγιναν στη Ναύπακτο

Ο Δημήτρης Αντωνιάδης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη Ναύπακτο. Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ορεινής ποδηλασίας Cross Country XCO, στην κατηγορία των ανδρών elite, επαναλαμβάνοντας την περσινή επιτυχία του, όταν είχε κερδίσει στο Μαυροβούνιο. Ήταν για μια ακόμα φορά πρώτος καλύπτοντας την εντυπωσιακή και γνώριμη σ’ αυτό διαδρομή των 29,4 χλμ. σε 1:44.31.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε και η Βαρβάρα Φασόη στις γυναίκες elite κατακτώντας την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο.

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και η Σοφία Λιοδάκη στα cadets, ενώ βάθρο ανέβηκαν επίσης η Δήμητρα Τάτλη που ήταν 2η στα juniors και ο Ορφέας Συρίγος που ήταν 3ος στην κατηγορία Under 23